یکشنبه, 03 آبان 1394 20:20

معرفی کمیته بین المللی امنیت موزه ایکوم ( ICMS)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

بیست و سومین کنفرانس بین المللی ایکوم با حضور بیش از 3000 تا 4000 شرکت کننده از متخصصان بین‎المللی و اعضای ایکوم در سراسر جهان در برزیل برگزار می‎شود.به گزارش ایکوم این کنفرانس که هر سه سال یک بار برگزار می‎شود، به عنوان یک همایش مهم و تعیین‌کننده با حضور بیش از 3000 تا 4000 شرکت کننده از متخصصان بین‎المللی و اعضای ایکوم در سراسر جهان در برزیل برگزار می‎شود.ایکوم این کنفرانس را سکوی جهشی برای متخصصان موزه‎ها از مناطق و کشورهای مختلف جهان و نیز فرصتی برای تبادل تجارب فرهنگی و تجربه‎های مشترک متخصصان در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی در موزه‎ها دانسته است.شرکت کنندگان همچنین به بحث و گفتگو درباره موزه امسال روز جهانی موزه‎ها می‎پردازند که موزه‎ها(خاطرات + خلاقیت)= تحولات اجتماعی اعلام شده است.

کمیته بین المللی امنیت موزه به عنوان مشاور اصلی برای ایکوم وعضویت خود را در مسائل مربوط به امنیت ، حفاظت از آتش و آمادگی مقابله با سوانح عمل می کند. اهداف کمیته بین المللی امنیت به ارائه آموزش و پرورش ، آموزش وکمک وبرای حفاظت از  اموال فرهنگی دربرابرسرقت، خرابکاری ، آتش سوزی ، وتخریب می باشد. کمیته بین المللی امنیت گروه کار بر روی امنیت فیزیکی ، امنیت فنی ، امنیت آتش ،آمادگی برای بحران ،آموزش ،انتشارات وقوانین را ایجاد کرده است . اعضای کمیته نشریات امنیتی وخبرنامه دریافت می کنند .کاربران ممکن است درجلسات سالانه که درطی آن وضعیت بین المللی امنیت موزه مورد بحث وتجزیه وتحلیل شرکت کنند.

مشخصات رئیس ودبیرکمیته امنیت ایکوم در جدول ذیل معرفی می شود .

رئیس کمیته امنیت ایکوم ویلم هکمن ،کانادا ،نوا اسکوشیا ،جاده لیون بروک ، شماره 5405 تلفن : 21613829021

 President: Willem Hekman, ICMS Chairperson
5405 Scotsburn Road
Lyons Brook, Nova Scotia, B0K 1H0
Canada
Phone :+1 902 382 2161

رئیس دبیرخانه کمیته بین المللی امنیت ایرینا کوزنتسوا مدیر امنیت موزه های دولتی روسیه : اینجی مایا ، خیابان 2191011/4سن پترزبورگ روسیه .تلفن : 69135718127

Secretariat :Irina Kuznetsova
Director of Security
State Russian Museums
Ingenernaya str. 4/2
191011 St. Petersburg
Russia
Phone :+7 812 571 6913

معرفی کمیته بین المللی امنیت موزه

کمیته بین المللی امنیت  توسط مجمع عمومی ایکوم در ژوئن 1974 م در کپنهاک دانمارک تاسیس شد.کمیته بین المللی امنیت  ایکوم به عنوان مشاور اصلی ایکوم درحوزه امنیت موزه ها  فعالیت می کند .کمیته امنیت در مسائل مربوط به امنیت، حفاظت از آتش و آمادگی مقابله با سوانح عمل می کند. اهداف کمیته بین المللی امنیت ایکوم آموزش و پرورش، کمک برای حفاظت از اموال فرهنگی از سرقت، خرابکاری و آتش سوزی می باشد . کمیته امنیت گروه کار درخصوص امنیت فیزیکی، امنیت فنی، امنیت آتش، آمادگی برای بحران، آموزش، انتشارات و قوانین را ایجاد کرده است. اعضای کمیته امنیت نشریات امنیتی و خبرنامه دریافت می کنند. کاربران ممکن است در جلسات سالانه شرکت که در طی آن وضعیت بین المللی امنیت موزه مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.در سایت کمیته بین المللی امنیت  ایکوم  http://network.icom.museum آمده است : « به ICMS سایت خوش آمدید».

کمیته بین المللی امنیت موزه ها توسط مجمع عمومی ایکوم در ژوئن 1974 در کپنهاوک دانمارک تاسیس شد. این بخش پیشرو در طول بیست سال گذشته همواره نقش مثبتی را در جلسات ایفا کرده است. باعنایت به قوانین سال 1991م برخی وظایف و اقدامات کمیته بین المللی امنیت عبارت است از :

• حمایت از اهداف و مقاصد ایکوم وتدوین و فرموله کردن برنامه های مرتبط با امنیت موزه؛
• برقراری ارتباط وایجاد همکاری و تبادل اطلاعات بین موزه هادر رابطه با امنیت موزه؛
• ارائه مشاوره تجربی وحرفه ای به ایکوم در زمینه امنیت موزه برای کمک به اجرای برنامه ها
• همکاری با کمیته های ملی و سازمان های وابسته و مرتبط با ایکوم .درادامه از ویلم هکمن به عنوان رئیس کمیته از کانادا و خانم ایرنا کوزنتسوا از روسیه به عنوان دبیر کمیته یاد شده است .

رئیس کمیته امنیت ایکوم ویلم هکمن ، کانادا ، نوا اسکوشیا ، جاده لیون بروک ، شماره  5405 تلفن: +1 902 382 2161
دبیرخانه:  روسیه ، سن پترزبورگ ، ایرینا کوزنتسوا مدیر امنیت موزه های دولتی تلفن:69135718127

Additional Info

  • منبع مطلب: وبلاگ امنیت موزه
Read 3653 times Last modified on یکشنبه, 03 آبان 1394 20:24