You are here:شما اینجا هستید:»در رسانه ها»موزه مردم شناسی رامسر در پلاژ شهرداری رامسر گشایش یافت

موزه مردم شناسی رامسر در پلاژ شهرداری رامسر گشایش یافت

ایرنا - موزه خصوصی مردم شناسی رامسر عصر سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان محلی در دهکده صنایع دستی پلاژ شهرداری این شهر گشایش یافت.

مکان این موزه را شهرداری رامسر به موزه دار خصوصی اهدا کرد.
شهردار رامسر در این آئین گفت : موزه ها بیانگر تاریخ گذشته مردمان سرزمین ماست به همین خاطر به منظور معرفی فرهنگ این منطقه شهرداری مکان مورد نظر را اهدا کرد.
نصرت الله کوزه گر افزود :موزه مردم شناسی رامسرحاصل یک عمر تلاش عیسی خاتمی است که نقش مهمی درمعرفی تاریخ گذشته رامسر دارد.
به گفته وی ، شهرداری و شورای اسلامی شهر رامسر به خاطر فعالیت فرهنگی و پژوهشی ، از این فرد حمایت کرده است.
موزه خصوصی رامسر یکی از سه موزه خصوصی در مازندران است که مجوز رسمی 10 ساله از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دارد و سال گذشته به عنوان موزه خصوصی برتر در کشور انتخاب شد.
در کل کشور 37 موزه خصوصی وجود دارد.
عیسی خاتمی صاحب این موزه خصوصی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : این موزه حاصل 40 سال تلاش شبایه روزی در منطقه است.
وی که کارشناس ارشد جامعه شناسی و مدرس دانشگاه است ، افزود : تاکنون برای این موزه 700 شی تاریخی ، ابزار و ادوات مردم منطقه شمال بویژه غرب مازندران و رامسر را خریداری کردم .
او ادامه داد :سال ها این اشیا در کنج انبار و یا مکان های نامناسب خاک می خورد اما با همکاری شهرداری رامسر و مسئول دهکده صنایع دستی ، امسال دارای جایگاه شایسته ای شده است.
خاتمی گفت : موزه مردم شناسی رامسر دارای غرفه های کتب درسی قدیم ، قرآن های خطی ، ابزارآلات دامداری و کشاورزی ، تمبر ، سکه و اسکناس قدیمی ، کوره آهنگری ، خانه سنتی ، فسیل های صد میلیون ساله و کتاب های مولفان رامسری است.
موزه مردم شناسی رامسر همه روزه از ساعت 9 الی 21 آماده بازدید علاقه مندان است.

 • منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی-ایرنا- کد خبر: 82087164 (5351346)
 • تاریخ نشر: 04/03/1395
Read 12749 times

مجموعه ها

آشنایی با رامسر

 • نقشه

  در این بخش شما می توانید علاوه بر مشاهده و پیمایش نقشه آنلاین شهر رامسر، نقشه های متنوع دیگری را که شامل اطلاعات توریستی و فرهنگی شهر رامسر و نواحی وابسته می باشند را دریافت نمایید.

  Read More
 • درباره رامسر

  رامسَر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر که پیش از این سخت سر نام داشت، آخرین شهر غرب مازندران است که مردمان بومی آن به زبان هندواروپایی و همریشه فارسیگیلکی صحبت می‌کنند. . رامسر از سمت شرق

  Read More
 • تصاویر

 • فیلم ها

 • کنوانسیون رامسر

  کنوانسیون مربوط به تالاب‌های مهم بین‌المللی، به ویژه تالاب‌های زیستگاه پرندگان آبزی معروف به کنوانسیون رامسر پیمانی بین‌المللیبرای حفاظت از تالاب‌ها و حیوانان و گیاهان وابسته به آن‌ها (به ویژه پرندگان آبزی) ست که در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر به

  Read More
 • 1