You are here:شما اینجا هستید:»در رسانه ها»استاد خاتمی موزه دار خصوصی برتر کشور

استاد خاتمی موزه دار خصوصی برتر کشور

به مناسبت 28 اردیبهشت روز جهانی موزه، استاد عیسی خاتمی رئیس موزه شمال (موزه مردم شناسی رامسر) با حضور سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، مهندس بهشتی رئیس پژوهشکده میراث فرهنگی، آقای محیط طباطبائی رئیس اسبق میراث کشور و جمعی از مدیران کل در گاخ گلستان به عنوان موزه دار خصوصی برتر کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

خاتمی در گفتگویی با موج شمال در این خصوص اظهار داشت: موزه مردم شناسی رامسر یک موزه خصوصی است که از سال 1386 در محل کاخ موزه رامسر دایر شد که بعداً به دلیل نداشتن فضای مناسب به خانه شخصی ام به مدت 3 سال انتقال داده شد. وی گفت : حدود یک سال پیش در یک مناقصه برای واگذاری که توسط کاخ موزه انجام شده بود، شرکت کردم و هم اکنون موزه مردم شناسی رامسر در مکان کاخ موزه رامسر دایر می باشد. رئیس موزه شمال کشور ادامه داد: موزه مردم شناسی رامسر از 21 غرفه شامل دامداری سنتی، کشاورز سنتی، نسخ خطی، ابزار آلات مسی، بافندگی و... تشکیل شده است. وی گفت: از شهروندان می خواهم که قدر اشیای قدیمی خود را بدانند و بی جهت آنها را نفروشند. خاتمی به شهروندان توصیه کرد که اولاً اشیای قدیمی خود را برای خودشان نگهداری نمایند و اگر این کار برایشان مقدور نبود می توانند به صورت موقت یا دائم به موزه های کشور یا موزه شهر خود واگذار نمایند.

 • منبع: هفته نامه موج شمال
 • تاریخ نشر: شنبه 9 خرداد 1394
Read 11976 times

مجموعه ها

آشنایی با رامسر

 • نقشه

  در این بخش شما می توانید علاوه بر مشاهده و پیمایش نقشه آنلاین شهر رامسر، نقشه های متنوع دیگری را که شامل اطلاعات توریستی و فرهنگی شهر رامسر و نواحی وابسته می باشند را دریافت نمایید.

  Read More
 • درباره رامسر

  رامسَر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر که پیش از این سخت سر نام داشت، آخرین شهر غرب مازندران است که مردمان بومی آن به زبان هندواروپایی و همریشه فارسیگیلکی صحبت می‌کنند. . رامسر از سمت شرق

  Read More
 • تصاویر

 • فیلم ها

 • کنوانسیون رامسر

  کنوانسیون مربوط به تالاب‌های مهم بین‌المللی، به ویژه تالاب‌های زیستگاه پرندگان آبزی معروف به کنوانسیون رامسر پیمانی بین‌المللیبرای حفاظت از تالاب‌ها و حیوانان و گیاهان وابسته به آن‌ها (به ویژه پرندگان آبزی) ست که در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر به

  Read More
 • 1