You are here:شما اینجا هستید:»در رسانه ها»مراسم روز جهانی موزه در دهکده صنایع دستی رامسر برگزار شد.

مراسم روز جهانی موزه در دهکده صنایع دستی رامسر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی خاتمی مسئول موزه ملی رامسر(موزه شمال) شامگاه چهارشنبه در مراسم روز جهانی موزه در رامسر گفت: موزه ها محل تفکر و اندیشه است زیرا مردم با نگاه به اشیاء در داخل قفسه موزه به خود می آیند و وادار به تامل در خصوص زندگی گذشتگان می شوند.

 

وی اظهار داشت: اگر ما تقویم سالنامه کشورمان را ورق بزنیم با روزهای مختلفی برخورد می کنیم که یکی از آنها روز جهانی موزه است.

 

وی با گرامیداشت روز ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی موزه گفت: در روز جهانی موزه تمام علاقمندان موزه با هم توافق بستند تا در این روز میراث گذشتگان را پاس نگه دارند.

 

خاتمی ادامه داد: با اینکه در موزه ها اشیاء در داخل ویترین قرار دارند ولی سخن می گویند و موزه به انسان می گوید که همه ما رفتنی هستیم و هویت، گذشته را مشخص می کنند و نسل ها را به هم وصل می کند و موجب اتحاد و همبستگی است.

 

خاتمی با اشاره به مقاله یک نویسنده خارجی گفت: این نویسنده یکی از علل خروج جوانان تحصیلکرده به خارج از کشور را اینگونه بیان کرد که آنها خود را نشناختند و یا شناسانده نشدند و این به این معنی است که یک برش فرهنگی رخ داد.

 

وی اظهار داشت: نیم قرن پیش ترکیه به دهیار هر روستا تاکید کرد که هر چیز با قدمت را در کنار همان روستا برای نمایش به صورت موزه در آوردند و امروزه به یکی از چهار کشور اول جذب توریست تبدیل شده است.

 

وی گفت: آن چیزی که ما امروز از زندگی خود دور می اندازیم سالهای بعد دیدنی و جایگاهی در موزه خواهند داشت.

 

وی با تاکید به اینکه همه ما باید در خانه خودمان موزه درست کنند افزود: باید اجازه ندهیم بزهکاران فرهنگی میراث گذشته های ما را نابود کنند و به بهانه سود جویی بعضی میراث ما را از بین ببرند.

 • منبع: خبرگزاری مهر-شناسهٔ خبر: 2586704
 • تاریخ نشر: چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
Read 676 times

مجموعه ها

آشنایی با رامسر

 • نقشه

  در این بخش شما می توانید علاوه بر مشاهده و پیمایش نقشه آنلاین شهر رامسر، نقشه های متنوع دیگری را که شامل اطلاعات توریستی و فرهنگی شهر رامسر و نواحی وابسته می باشند را دریافت نمایید.

  Read More
 • درباره رامسر

  رامسَر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر که پیش از این سخت سر نام داشت، آخرین شهر غرب مازندران است که مردمان بومی آن به زبان هندواروپایی و همریشه فارسیگیلکی صحبت می‌کنند. . رامسر از سمت شرق

  Read More
 • تصاویر

 • فیلم ها

 • کنوانسیون رامسر

  کنوانسیون مربوط به تالاب‌های مهم بین‌المللی، به ویژه تالاب‌های زیستگاه پرندگان آبزی معروف به کنوانسیون رامسر پیمانی بین‌المللیبرای حفاظت از تالاب‌ها و حیوانان و گیاهان وابسته به آن‌ها (به ویژه پرندگان آبزی) ست که در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر به

  Read More
 • 1