You are here:شما اینجا هستید:»در رسانه ها»موزه دائمی مردم شناسی در رامسر ایجاد می گردد.

موزه دائمی مردم شناسی در رامسر ایجاد می گردد.

 در این موزه که توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود یکصد و بیست وسیله سنتی و قدیمی شامل ابزار آلات دامداری و کشاورزی و بافندگی و آشپزی و همچنین تعدادی اسناد مکتوب و کتب خطی قدیمی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. که قدمت برخی از اشیاء به 150 سال نیز می رسد.

عیسی خاتمی، مسئول موزه مردم شناسی رامسر در گفتگو با خبرنگارمان گفت: در راستای ایجاد جاذبه های گردشگری در رامسر حفظ میراث فرهنگی گذشتگان، آشنایی جوانان با فرهنگ پربار نیاکان، حفظ هویت فرهنگی، تصمیم ایجاد این موزه دائمی گرفتم که احساس می کنم دینم را به مرز و بوم خود اداء نمایم. این کارشناس علوم اجتماعی و مدرس دروس جامعه شناسی و مردم شناسی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی افزود: راه اندازی این موزه با حمایت های معاونت آموزشی و معرفی سازمان میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران، همکاری مقامات محلی امکان پذیر شده است. شایان ذکر است، همزمان با هفته میراث فرهنگی، این موزه با راه اندازی نمایشگاهی از آثار خود از 27 اردیبهشت لغایت 4 خرداد در محل سالن کتابخانه عمومی شهرستان افتتاح که بازدید آن برای عموم آزاد می باشد. گفتنی است در راه اندازی این نمایشگاه اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری رامسر همکاری خواهند داشت.

 • منبع: روزنامه بشیر - سال ششم - شماره 1401
 • تاریخ نشر: سه شنبه 22 اردیبهشت 1382
Read 514 times

مجموعه ها

آشنایی با رامسر

 • نقشه

  در این بخش شما می توانید علاوه بر مشاهده و پیمایش نقشه آنلاین شهر رامسر، نقشه های متنوع دیگری را که شامل اطلاعات توریستی و فرهنگی شهر رامسر و نواحی وابسته می باشند را دریافت نمایید.

  Read More
 • درباره رامسر

  رامسَر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر که پیش از این سخت سر نام داشت، آخرین شهر غرب مازندران است که مردمان بومی آن به زبان هندواروپایی و همریشه فارسیگیلکی صحبت می‌کنند. . رامسر از سمت شرق

  Read More
 • تصاویر

 • فیلم ها

 • کنوانسیون رامسر

  کنوانسیون مربوط به تالاب‌های مهم بین‌المللی، به ویژه تالاب‌های زیستگاه پرندگان آبزی معروف به کنوانسیون رامسر پیمانی بین‌المللیبرای حفاظت از تالاب‌ها و حیوانان و گیاهان وابسته به آن‌ها (به ویژه پرندگان آبزی) ست که در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر به

  Read More
 • 1